Już pływam

Od 16.03.2017 r. do 26.06.2017 r na naszej pływalni kolejny już raz realizowany będzie program " Już pływam" współfinansowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego.

Szkoły  podstawowe z Gminy Myślenice, Gminy Pcim, Gminy Lubień, Gminy Siepraw, Gminy Raciechowice realizować będą na naszej pływalni  projekt pozalekcyjnych zajęć rekreacyjno - sportowych pn.: "Już pływam" w formie nauki pływania.

W projekcie bierze udział ponad 450 uczniów z ponad 25  szkół podstawowych z klas I - VI. Projekt nauki pływania przewiduje dla każdej grupy od 8 do 10 wejść na basen po 2 godziny z przerwą 15-minutową. Zajęcia  prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów pod nadzorem ratowników. Nad bezpieczeństwem dochodzących/dojeżdżających uczniów czuwać będą nauczyciele i opiekunowie. Realizacja niniejszego programu zapewni uczniom zdobycie i doskonalenie umiejętności pływania oraz zapozna ich z zasadami bezpiecznego zachowania się na pływalni oraz w wodzie. Pływanie jest uważane za najbezpieczniejszą i najbardziej wszechstronną dyscyplinę sportu. Aktywność ta poprawia ogólny stan zdrowia  (profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa), podnosi ogólną sprawność fizyczną uczniów  oraz wyrabia pożądane cechy osobowości tj. odwagę, zdyscyplinowanie, samodzielność.

W związku z tym od 15 marca obowiązuje nowy harmonogram grup zorganizowany. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogram zajętości basenu, w celu bardziej komfortowego zaplanowania swojego pobytu na naszym basenie. Serdecznie zapraszamy!

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...